top of page

LOKALITA

Harrachov je autentické horské středisko, centrum západních Krkonoš, ležící na břehu říčky Mumlavy. Pyšní se mnohaletou historií, kterou zde ve 14. století založili místní vyhlášení skláři. Dále se proslavilo jako město lázeňské. V současné době, jako jedno z hlavních krkonošských center, nabízí bohatou škálu zimního i letního vyžití, nevyjímaje společenské a kulturní akce.

Nesmíme opomenout dominantu města a zajímavý turistický cíl - mamutí skokanský můstek na hoře Čerťák, neboť skoky na lyžích mají v Harrachově bohatou historii.

 

Nadchne vás krásná příroda Krkonošského národního parku v těsné blízkosti centra Harrachova, jako například jedinečný Mumlavský vodopád a celá kaskáda říčky Mumlavy, desítky kilometrů značených turistických a cyklistických tras, které se v zimě mění na trasy běžecké a samozřejmě kompletní skiareál, se sjezdovkami všech stupňů obtížnosti pro milovníky sjezdového lyžování a snowboardingu.

 

Nelze nezmínit jen několik kilometrů vzdálená místa, jako polské Jakuszyce a jizerskohorskou Jizerku, lokality výjimečné svou krásnou přírodou a protkané desítkami kilometrů tras na kolo i běžky. 

 

Kdo není turista, lyžař či cyklista, určitě si také přijde na své. Může absolvovat komentovanou prohlídku v nejstarší dosud fungující sklárně a při tom ochutnat pivo z místního minipivovaru či navštívit některé z několika muzeí. Za zmínku stojí též nejvýše položené golfové hřiště v republice. 

 

Dopravní dostupnost je jednou z dalších výhod této lokality. Dostanete se sem pohodlně autem, autobusem, ale i vlakem! 

 

Pestrý výběr kvalitních restaurací, půjčoven lyžařského a jiného sportovního vybavení či lyžařské školy jsou samozřejmostí.

1.png
  • Facebook
  • Instagram
bottom of page